Weekmenu 52 2021.

Lekker en Makkelijk weekmenu.

Ik heb voor jullie een lekker, makkelijk en simpel weekmenu met een heerlijk courgette met bleekselderij soepje, pasta, stoofpotje en voor de zondag een heerlijk boterkoekje.

Maandag | Italiaanse courgette bleekselderij soep.

Met soep kan je alle kanten op! Wat dacht je van deze heerlijke Italiaanse courgette bleekselderij soep? Snel proberen, want dit is zeker de moeite waard en ontzettend gezond!

Dinsdag | Pasta met broccoli en spekjes.

Een romige zoute pasta met spekjes en broccoli. Snel klaar en smullen maar!

Woensdag | Gevulde aubergine.

Een gezond recept voor Gevulde aubergine met couscous.
Goed gevuld met parelcouscous en gehakt en de geitenkaas maakt het helemaal af!

Donderdag | Stoofpotje Rundvlees.

Het is perfect weer voor een ouderwets lekker stoofpotjeHeerlijk met wat rijst of aardappelpuree.

Vrijdag | Noedels in Teriyakisaus.

Noedels zijn altijd lekker maar dit gerecht is helemaal top en nog makkelijk en snel te maken ook! 

Zaterdag | Gewokte boerensoepgroente met krieltjes en zalm.

Dit klinkt toch heerlijk? Krieltjes uit de oven met zalm en je leest het goed, gewokte Boerensoepgroente. Gewokte AH Boerensoepgroente is niet alleen geschikt voor de soep, maar ook ideaal om mee te wokken. Het is makkelijk, lekker en ook nog eens super gezond! Deze mix van Boerensoepgroente bevat verse prei, bleekselderij, wortel, paprika, bloemkool en selderij en kun je vinden in het gekoelde versschap bij de Albert Heijn.

Zondag | Boterkoek met speculaaskruiden & kokos.

Dit recept is 1 van mijn favorieten geworden. Je kan veel variëren met boterkoek maar met speculaaskruiden & kokos is toch wel de BOM! Lekker smeuïg van binnen en van buiten lichtelijk knapperig.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Copyright 2023 | Danielle Westdijk